Kolor kamienia …

Strona

Kolory to:
fantastyczne narzędzia, za pomocą których możemy wpływać na nasze zdrowie, samopoczucie, czy stan emocjonalny. Badający to zjawisko psycholodzy odkryli, że ludzie o określonych typach osobowości wybierają określone kolory, dzięki którym pełniej wyrażają siebie. Oddziaływanie kolorów wyzwala emocje, oddziałuje na energię – może działać pobudzająco albo uspokajająco. Za pomocą kolorów chcemy uzewnętrznić nasze uczucia ale też często zdarza się, że kolory, jakie nosimy na sobie to nasz często nieświadomy manifest, symbolizujący zachodzące wewnątrz albo na zewnątrz zmiany. Zamiast wymieniać całą garderobę, często wystarczy zaopatrzyć się w odmienne kolorystycznie dodatki czy biżuterię. Warto więc poznać znaczenie kolorów, jakimi się otaczamy, gdyż dzięki inteligentnemu ich wykorzystaniu możliwe będzie pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału.

Zielony – uważany jest za kolor nadziei i symbol odrodzenia. Kojarzy się z naturą, trawą, drzewami,działa harmonizująco i uspokajająco. Pomaga w odzyskaniu wewnętrznej równowagi, łagodzi stres, doskonale odpręża. Daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa a także zwiększa wiarę w siebie i innych ludzi. Wybierają go często osoby szczere i towarzyskie.

Czarny – to kolor nocy, magii i tajemnicy – ponadczasowy, uniwersalny i bardzo elegancki. Czarny ułatwia koncentrację (przede wszystkim na sobie) i wycisza a także pomaga odkryć własne potrzeby. Symbolizuje poszukiwanie energii do działania. Kolor ten wybierają osoby niezależne, o zdecydowanych poglądach i silnej woli.

Czerwony – jest najsilniej pobudzającym kolorem, symbolem pasji, energii i namiętności. Utożsamiany jest również z dynamizmem, aktywnością, agresją i ambicją. Uważany za kolor miłości, kojarzony z gorącym uczuciem jest spośród wszystkich najbardziej erotyczny w swej wymowie (np. malowanie przez kobiety ust na czerwono). Czerwony podnosi ciśnienie krwi, pobudza przemianę materii a także zachęca do działania.

Żółty – kolor ten słusznie kojarzy się z pogodnym Słońcem i jego ciepłymi promieniami. Jest symbolem żywotności i optymizmu a także ułatwia kontakt z drugim człowiekiem. Wywołuje w nas radość a także wyzwala pewność siebie. Jest doskonałym lekarstwem na przemęczenie, stres i napięcia. Dodaje energii i działa inspirująco. Ludzie, lubiący żółty często są twórczy, aktywni i kontaktowi. Kolor żółty noszony w postaci odzieży czy też dodatków do garderoby wpływa na dobre zapamiętywanie także pozytywnie wpływa na jasność i trafność sądów.

Biały – kolor ten zajmuje szczególne miejsce w palecie barw, mówi się o nim, że jest sumą wszystkich kolorów. Jest symbolem czystości i niewinności, przynosi spokój i dobre samopoczucie. Jest kolorem neutralnym, doskonale nadaje się do chłodzenia emocji. Daje poczucie swobody, przestrzeni i nieograniczonego pola działania. Często jest wybierany przez osoby niezależne i samodzielne, które pragną podkreślić swoją indywidualność.

Niebieski – to kolor prawdy i intuicji. Łagodzi wzburzone uczucia, pomaga odreagować codzienne napięcia i stresy, poprawia logiczne myślenie a także pobudza do pracy. Niebieski to kolor ludzi ciekawych świata, wzmaga dociekliwość. Pomaga w osiągnięciu jasności umysłu, przynosi chłód i świeżość. Jest to kolor ludzi twórczych, samodzielnych i opanowanych. Doskonale podkreśla niebieskie oczy.

Pomarańczowy – należy do grupy kolorów ciepłych, sprzyja pogodnym myślom, przywraca chęć do życia i działania a także stymuluje zdolności intelektualne i pobudza kreatywność. Kolor ten łączy energię czerwieni i radość koloru żółtego: dopinguje, orzeźwia i pobudza emocje. Ma korzystny wpływ na wzmocnienie odporności organizmu a także zwiększa ilość tlenu dostarczanego do mózgu. Jest uważany za kolor bohaterów i sukcesu. Ludzie, którzy go wybierają są nowocześni, otwarci, o dużych zdolnościach organizacyjnych. Pomarańczowe dodatki skutecznie poprawiają nastrój, dodają energii i radości.

Brązowy – uważany jest za kolor bezpieczny i ciepły, roztaczający atmosferę harmonii. Zapewnia stabilność i wewnętrzny spokój. Często wybierają go osoby sumienne, odpowiedzialne i pracowite. Kolor jest wskazany dla osób pragnących życiowej stabilizacji.

Różowy – kolor ten uważany jest za najbardziej kobiecy kolor, kojarzony jest z delikatnością, łagodnością, czułością i dziećmi. Emanuje żeńską energią Ziemi, w symbolice Wschodu jest kwiatem lotosu, na zachodzie – Wenus. Kolor ten podnosi poczucie bezpieczeństwa oraz pomaga zjednać sympatię otoczenia. Na organizm działa łagodnie pobudzająco jednocześnie likwidując napięcia mięśniowe. Sprzyja czerpaniu przyjemności z seksu i zabawy a także podejmowaniu ryzyka. Używanie różowego pozwala na wprowadzenie harmonii w swoim otoczeniu. Kolor ten wybierany jest przez osoby odznaczające się dużą uczuciowością i umiejętnością zrozumienia innych ale także spokojną pewnością siebie.

Grafitowy – jest to kolor neutralny, świetnie eksponuje intensywne barwy a także doskonale komponuje się ze srebrem. Szary odpręża i wycisza, pozwala się zdystansować i sprzyja uspokojeniu. Kolor ten często wybierają osoby niezależne, pewni swego zdania indywidualiści o wyrobionej na wiele tematów opinii. Są to ludzie samodzielni, przekonani o tym, że ze wszystkim sobie sami.

Fioletowy – ten majestatyczny, tajemniczy kolor symbolizuje duchowość, honor oraz poczucie własnej wartości. Ma silny wpływ na psychikę działając uspokajająco i pobudzając zdolności artystyczne. Reguluje przemianę materii, potrafi stłumić uczucie głodu, usuwa uczucie zmęczenia i zapobiega bezsenności. Jest to kolor intuicji, „niczym ametyst pełen jest ducha i myśli”. Ludzie, którzy często wybierają ten kolor poszukują odpowiedzi na niezwykłe pytania, są szlachetni, twórczy i władczy.  • Posted on 21. października 2012
  • Written by Jubiler Tychy
Leave a comment